Rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

Rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

Badania pokazują, że podróże mogą obniżyć ryzyko chorób serca, zmniejszyć stres, poprawić zdrowie mózgu, a nawet odnowić intymność w związku.

Jest jednak jedna rzecz związana z wakacjami, którą nie kojarzymy z przyjemnością. Pakowanie walizki. Bez względu na to, ile list zrobisz i ile razy je sprawdzisz, raczej finalnie i tak zostawisz w domu coś ważnego i albo obejdziesz się na wyjeździe bez tego, albo kupisz to na miejscu (oczywiście za wyższą cenę).

Sprawdź naszą listę najczęstszych przedmiotów, których ludzie zapominają spakować na wakacje i upewnij się, że masz je w swojej walizce.

Pasta do zębów

To nic takiego, jeśli zapomnisz pasty do zębów – jest to jeden z tych przedmiotów, które hotele zazwyczaj udostępniają za darmo. Ale jeśli wybierasz się na biwak lub jesteś przywiązany do konkretnej pasty, lepiej spakuj swoją własną.

Torba na pranie

Czy kiedykolwiek zauważyłaś, jak brudne pranie gromadzi się podczas wakacji? Zamiast zostawiać je w stosach lub wrzucać z powrotem do walizki, oddzielaj zabrudzone ubrania od czystych, inwestując w podróżny worek na pranie, który zabierzesz w każdą podróż.

Apteczka

Wypadki zdarzają się bez względu na to, gdzie jesteś, a ostatnią rzeczą, z jaką chcesz się zmierzyć podczas podróży, jest paniczne szukanie apteki. Zawsze pakuj małą apteczkę z podstawowymi rzeczami, takimi jak tabletki na ból głowy, środek na biegunkę, pęseta, krople do oczu i inne rzeczy, których możesz potrzebować w podróży.

Krem z filtrem przeciwsłonecznym

Nie zapomnij o kremie do opalania! Łatwo jest zapomnieć o tym niezbędnym produkcie, dlatego sklepy z pamiątkami słono sobie za niego liczą. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą więcej kremu, niż myślisz, że będziesz potrzebować i często go nakładać, niezależnie od pogody.

Parasol

Nigdy nie wiadomo, kiedy pogoda się zmieni. Niezależnie czy jedziesz nad morze, czy w góry wpadnięcie w środek ulewy bez parasola to nie jest przyjemna sytuacja. Pamiętaj, aby na wszelki wypadek spakować sprzęt przeciwdeszczowy.

Okulary przeciwsłoneczne

Jeśli zwykle trzymasz okulary przeciwsłoneczne w samochodzie, to jest prawdopodobne, że zapomnisz o ich spakowaniu do walizki. Najlepiej umieścić ten element na stałej liście pakowania i nigdy nie wychodzić bez niego z domu.

Coś na wieczory we dwoje

Wyjazdy i zmiana otoczenia to świetna okazja, by spędzić więcej czasu ze swoją drugą połówką. Mając wreszcie więcej czasu dla siebie, możecie dalej budować intymność w swoim związku. Warto więc spakować prezerwatywy, bo nigdy nie wiadomo, kiedy dacie porwać się wirowi namiętności.

Zapasowa karta pamięci

Karty pamięci to delikatny sprzęt, któremu zdarza się odmówić posłuszeństwa. Nawet jeśli unikniesz awarii, to dodatkowe miejsce na pliki zawsze się przyda. Nie ograniczaj się w liczbie wykonanych zdjęć i nakręconych filmów przez obawy o brak miejsca na karcie pamięci. Spakuj swoją torbę na aparat ze wszystkim, czego potrzebujesz, w tym ładowarką i zapasowymi kartami pamięci na wszelki wypadek.

Bluza

Nawet jeśli wybierasz się do tropikalnego kraju, czasami noce mogą okazać się chłodne. Zawsze pakuj co najmniej jeden element ciepłej odzieży na swoją podróż, aby nie musieć kupować czegoś na miejscu. Lepiej mieć coś, co okaże się zbędne, niż czuć się niekomfortowo na wymarzonych wakacjach.

Materiał Partnera

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments